Kapka 2005

17.6. - 18.6.2005

Jak se stalo již dobrou tradicí, pořádali skauti v celé republice opět humanitární akci Kapka pro Nadaci transplantace kostní dřeně.
Plzenští kapkaři měli sraz v pátek ráno na klubovnách v Českém údolí. Někteří tam již spali po Vinyl LP´s párty a zbytek dorazil. No žádná sláva s účastí to nebyla, myslím, že se nás sešlo poměrně málo. Rozdělili jsme se na jednotlivé benzínky a vyrazili. Náš kmen (Pejťa, Darzí, Koště, Vlnka, já) se dostal na čerpačku Esso Lochotín, jenom chudák Méďa se přesunul jinam a stal se tam mycím otrokem, zatímco slečny kolem měly konverzační kroužek. Na benzínce jsme se ohlásili, že jsme přišli a zároveň jsme dostali od velmi vstřícné obsluhy nová drbátka na okna, aby se nám lépe mylo. Ještě dříve než jsme vůbec začali, přišel pán a hodil do kasičky dvě stovky a pak se zeptal na co že to vlastně přispěl. Auťáky jsme myli různé, stačí se podívat na fotky, negativních reakcí bylo minimálně a negativního počasí taky. Kasička byla prostě hódně plná. K tomu jsme dostali díky umyté RedBull-káře plechovky RedBull-chlastu aby nám šlo mytí lépe a zasmáli jsme se nad inteligencí městských strážníků, kteří chtěli umýt auto v myčce a po tom co půl hodiny intenzivně řešili jak na to, se raději sbalili a odjeli.
V sobotu jsme obsadili benzínku jen jednu – Shell na Světovaru, protože nikdo neměl čas. Byli jsme tam Rikki, Pejťa, Veverka, Vlnka, Pavel Křeček, já – Digi a pak další individua, která se v průběhu objevovala (Darzí atp. :o) Jak se ukázalo, ani řidiči neměli chuť jezdit pro ropu, takže jsme moc nevybrali, zabalili jsme to ve dvě a nechali se odvézt úžasnou modrou tramvají "Šmoulinkou" typu T1 neznámo kam. Vyklopila nás v depu dopravních podniků na Slovanech, kde byl den otevřených dveří, a tak jsme si prošli areál a zjistili jsme na vlastní kůži, jak se sedí takovému řidiči v různých typech tramvají (T3M, T3P, KT8D5 a Astře). No pak jsme šli ke konečné jedničky na točenou zmrzlinu a rozběhli se domů.
V neděli jsem se pro změnu nezúčastnil já, tak nevím co se dělo :o)

Připomínky postřehy:

Obsluha benzínky Esso je na velice dobré úrovni
Nejlépe se myje sklo kamionů Scania, Volvo ujde a Man má co dohánět
Letošní letáky se moc nezdařily, hodně o skautech, málo o nadaci
Modrá tramvaj je prostě super
Pro příště by to chtělo terminál na kreditní karty
Holky by měly mít trika s větším výstřihem > řidiči víc platí ;-)
Kdo objednával počasí má kromě té jedné přeháňky malé +

Digi

Digi_kapka_1.jpg